Stal Rzeszów zasłużenie pokonuje kraśnicką Stalą

Stal Rzeszów 3:1 Stal Kraśnik
bramki: Łukasz Mozler 12′ , Damian Sierant 24′, Tomasz Płonka 92' - Kacper Nastałek 69'

Stal Kraśnik: Mikołaj Śmieszek - Jakub Gajewski, Łukasz Mazurek, Damian Pietroń, Marcin Świech (61' Vladyslav Kudryavtsev) - Krystian Michalak (65' Daniel Szewc), Dariusz Partyka, Ernest Skrzyński, Rafał Król (65' Kamil Król), Michał Wawryszczuk (90' Kacper Wójtowicz) - Kacper Nastałek (86' Adrian Kisiel)

Stal Rzeszów: Leonid Otchenashenko - Wojciech Rejman, Błażej Cyfert, Piotr Ceglarz (65' Dominik Chromiński), Łukasz Mozler, Grzegorz Goncerz (90' Peter Basista), Sławomir Szeliga, Damian Sierant (76' Szymon Kobusiński), Michał Nawrot (68' Tomasz Płonka), Piotr Głowacki (61' Adrian Ligienza)

Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy. W 12 minucie rzeszowska Stal zdobyła prowadzenie, po bramce Łukasza Mozlera, który próbował dośrodkować, ale piłka wpada do bramki gości, przelatując nad Mikołajem Śmieszkiem, bramkarzem kraśnickiego zespołu. W 24 minucie drugą bramkę strzela dla gospodarzy Damian Sierant, który główką przelobował wychodzącego z bramki Mikołaja Śmieszka, naszego bramkarza. 44 minuta, dośrodkowanie i strzał głową zawodnika rzeszowskiego, zablokowany przez naszych obrońców. Gospodarze posiadali w pierwszej części sporą przewagę, ale do końca tej połowy utrzymał się już wynik 2:0 dla rzeszowskiego klubu.

Po przerwie, w 58 minucie, rzut wolny dla gospodarzy, ale dośrodkowanie Piotra Głowackiego, na szczęście dla kraśnickiej drużyny, nieudane. W 69 minucie, kontra gości, Kamil Król, który dopiero niedawno wszedł na boisko, dogrywa do Kacpra Nastałka, a ten zdobywa bramkę na 2:1. Następne minuty, gospodarze jakby zmęczyli się i oddali inicjatywę gościom. Zaowocowało to kolejną akcją kraśnickiej Stali i Daniel Szewc z ostrego kąta uderzył w słupek bramki gospodarzy. Było blisko wyrównania!. Następna akcja prawym skrzydłem i Kacper Nastałka, który dośrodkowuje, do Daniela Szewca, a ten uderza z woleja, ale niestety niecelnie. W 82 minucie, groźną akcją odpowiedzieli gospodarzy, ale szczęście było po stronie kraśnickiej drużyny. W 88 minucie, rzut wolny dla gospodarzy, z 30 metrów Wojciech Rejman zbyt lekko, a piłkę łapię nasz bramkarz Mikołaj Śmieszek. Niestety w doliczonym czasie gry do piłki w polu karnym kraśnickiej Stali, Tomasz Płonka dochodzi do podania w polu karnym strzela po długim rogu i pokonuje Mikołaja Śmieszka, ustalając wynik spotkania na 3:1 dla gospodarzy, Stali Rzeszów.
Zasłużone zwycięstwo rzeszowskiej Stali, ale trzeba zaznaczyć, że kraśnicka drużyna też miała swoje fragmenty, w których posiadała piłkę i prowadziła grę, a gospodarze wtedy jakby im brakowało sił, ale pod koniec meczu jakby odżyli. W kolejce 30-tej, kraśnicka Stal, będzie podejmować na własnym stadionie, Chełmiankę Chełm. Mecz będzie rozgrywany 12 maja, w niedzielę, o godzinie 17:00. Czekamy na 3 punkty.